ל

חשיבות שילוב אומגה 3 כבר מהשנים הראשונות 

אקוסאפ
image alt
המוח שלנו דורש ויטמינים וחומרים מזינים כבר מהיום הראשון לחיינו. תזונה אופטימלית עשירה בנוטריינטים היא הכרחית עבור כל אותם 100 מליארדי תאים במוח כדי לתפקד ביעילות לפעולות כמו שמיעה, ראייה, ריח, דיבור, הליכה, למידה או ריכוז.
75% מהתפתחות המוח מתרחשת בתקופת הינקות,לכן חשוב מאוד לשלב חומצות של אומגה 3 כבר מהשנים הראשונות של התינוק.
הצריכה התזונתית אצל הילדים עשויה להיות קשורה לביצועיהם הנפשיים ורמות הריכוז, זאת משום שכאשר אנו לומדים משהו חדש, תאי המוח שלנו שולחים מסרים אחד לשני, כדי לעשות זאת ביעילות התאים צריכים להיות מוזנים במזון עשיר בנוטריינטים.
ילדים ומבוגרים שנולדו לפני הזמן (פגים), הינם בעלי נטייה גבוהה יותר להפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, חרדתיות יתר, תפקוד חברתי לקוי ואימפולסיביות בהשוואה לילדים ומבוגרים שנולדו לאחר הריון מלא.

על הפרעות קשב וליקוי למידה

הפרעת קשב וריכוז זוהי אחת מההפרעות בפסיכולוגית ילדים, שקשה לשים עליה את האצבע. ראשית כי לא ברור לא ברור לאיזה תחום רפואי היא שייכת – לרפואת הילדים, לפסיכיאטריה של הילד או לנוירולוגיה.
בעבר הדעה הקדומה על ילדים המוגדרים כבעלי קשיי למידה וחוסר ריכוז הייתה כי הם לא משתדלים מספיק, ומשהו לא בסדר איתם. עם השנים אנו מסירים את הלוט מעל בעיות אלו ומבינים כי למעשה מדובר בילדים בעלי כושר הבנה ואינטליגנציה גבוהה מן הממוצע. למעשה מחקרים מראים כי אנשים בעלי דיסלקציה יכולים להיות בכ 20% חכמים יותר מילדים רגילים, והפרעת קשב וריכוז מלמדת על ילד בעל נפש עמוקה ורגישה לסביבה.
אז מעין מגיעה בעיית הקשב והריכוז? לרוב היא קשורה בוויסות הדופמין במוחנו – הדופמין אחראי על שתי תגובות הקשורות מבחינה אבולוציונית ליכולת שרידה – יכולת קשב וריכוז גבוהה למשך זמן ארוך, פעילות זו הייתה חיונית לשלב חיפוש הציד, המארב, וכינון כלי הנשק אל המטרה בסבלנות. שנית, פעילות גופנית מתפרצת מכוונת מטרה אשר נחוצה לקרב עצמו שבו היה על הצייד לרוץ ולתקוף למשך פרק זמן קצר במהירות גבוהה. מכך אנו לומדים כי מחסור בדופמין מוריד את יכולת הריכוז מחד ואת היכולת לקפוץ ממשימה למשימה בלי לאבד חוט מקשר מאידך. כאשר חסר דופמין האדם יגיב בצורה "מפוזרת" לגירויים סבבתיים מה שאנחנו קוראים לו "ילד היפראקטיבי".

מפתרון כימיקלי לפתרון הטבעי – אומגה 3

נתחיל בכך שאומגה 3 אינה טובה אך ורק לילדים עם קשיי למידה וקשב וריכוז – היא עוזרת בכל שנות חיינו המוקדמות לגדילה טובה של המוח – 30% מחלקו השומני של מוחנו זקוק לחומצה הפעילה שבו ה- DHA   אך זה לא הכל – החומרים הפעילים באומגה 3 מפעילים את מוחנו ועוזרים לקולטנים במוחנו להתפתח. מהי בעצם אומגה 3 אתם וודאי שואלים – אומגה 3 היא חומצת שומן בלתי רוויה המורכבת מ 3 חומצות שונות אשר בה שתי שחקניות עיקריות ה די אייץ איי והאיי פי אי. כל אחת מהן בעלת תפקיד קריטי ושתיהן יחד קריטיות לגוף האדם –
DHA
חיונית מאוד להתפתחותה של מערכת העצבים, לרקמות המוח ורשתית העין למעשה היא מסייעת בהסדרת התקשורת הכימית בין התאים במוח ומונעת זליגת אותות עצביים אל הנוזל המימי במוח.
EPA
מונעת דלקות, מסייעת בהורדת הכולסטרול הרע, מסייעת לכלי הדם ומונעת מחלות לב.
אומגה 3 אינה מגבירה את ייצור הדופמין במקום זה היא עושה דבר מה יותר יעיל – היא מונעת את מחסורו! הוסיפו לכך את העובדה שהיא גם עוזרת לתאי העצב לתקשר טוב יותר ותוכלו להבין מדוע יותר ויותר רופאים ממליצים עליה במקום הרטלין.
מחקרים אשר נערכו בקרב ילדים עם הפרעות קשב וריכוז מצאו כי אומגה 3 יעילה בטיפול בהם, מכיוון שחל שיפור בחומרת התסמינים בקרב הילדים שקיבלו אותה לעומת אלה שקיבלו פלסיבו. המחקרים מראים שצריכה מגיל צעיר במינון מותאם למשקל הגוף יעילה וטבעית לטיפול ואף מונעת בעיות קשב וריכוז וליקויי למידה אצל ילדים.

אומגה 3 טבעית.

בעבר הדרך להפיק אומגה 3 כך אמרו לנו הייתה כרוכה בדייג מאסיבי של דגי ים עמוקים – כ 20 דגים שמנים נדרשים לקופסא של 120 כדורים. מלבד העובדה כי דגי הים מלאים כספית וחומרים הנפלטים מספינות, ההשפעה האקולוגית בעקבות תעשיית האומגה 3 גובה את מחירה – כ 25% מדגת העולם ניצודה עבור תעשיית האומגה 3 ובכך אנו מסכנים את המאזן האקולוגי של האוקיינוסים.
היום אנו יודעים כי אומגה 3 כלל לא נמצאת בדגים – הם רק "הקבלן משנה" – היא נמצאת באצה מיוחדת שייצורי הים הקטנים אוכלים ואז הדגים אוכלים אותם ואנחנו בעצם מקבלים אומגה מיד שלישית – גם בכמות נמוכה וגם באיכות ירודה. לכן אנו באקוסאפ הלכנו ישירות אל האצה. הפקנו את האומגה 3 בריכוז מושלם מהאצה ולאחר מכן הוספנו לכך את הטכנולוגיה פורצת הדרך – הטכנולוגיה הליפוזומלית. כל מולקולת אומגה 3  נעטפת בציפוי של פוספוליפידים: אלה הם אבני הבניין של כל תא ותא בגוף שלנו. ציפוי זה יוצר מולקולות שומניות הנקראות ליפוזומים המתכתבות באופן מושלם עם גופנו ולכן האומגה 3 הליפוזומאלית היא בזמינות ביולוגית הגבוהה ביותר בשוק – מהמקור ישירות אל התא!טעים!ובמבצע!
10%הנחה
x

#{title}

#{text}

#{price}