דלקת בשורש כף היד בראייה הוליסטית

image alt

דלקת בשורש כף היד היא תופעה נפוצה בקרב אוכלוסיית נשים,נשים בהריון ולאחר לידה. הדלקת בשמה הרפואי "תסמונת התעלה הקרפלית" נובעת מלחץ על עצב מידאני העובר דרך שורש כף היד. לחץ זה יוצר תחושת כאב מקומי או הקרנה של כאב לזרוע ולכתף, תחושת עקצוץ,נימול ובעיקר הגבלת תנועה. הטיפול הרפואי הסטנדרטי שקיים היום הוא זריקות קורטיקוסטרואידים (קורטיזון),קיבוע היד בסד ובמקרים כרוניים גם ניתוח. 

 

אני פוגשת לא מעט נשים בקליניקה שסובלות עד מאוד מכאבים ובעיקר מתסכול,נשים,בעיקר לאחרי לידה,הן לא יכולות להרים את התינוק,מתקשות בפעולות יומיומית בבית או במקום העבודה (בעיקר לעובדות מול מחשב),נשים שניסו את הטיפול הרפואי בהמלצת הרופא מטפל אך ללא שיפור או הטבה משמעותית.

 

אז נתחיל ונאמר שברפואה משלימה ההסתכלות שונה לגמרי מהרפואה המערבית בכלל,ובפרט על דלקת בשורש כף היד. הדלקת היא "רק" הסימפטום ולא שורש הבעיה ולכן כל טיפול תרופתי בדלקת לא יפתור את הבעיה,רק ידכא את הסימפטום. אולי תחושי הטבה בכאב לזמן מה ,אך לרוב התופעות והדלקת בפרט חוזרות ובגדול.

 

כאשר מטופלת שסובלת מדלקות חוזרות בשורש כף היד מגיעה לקליניקה ההתבוננות והאבחון מתחיל באישה עצמה ,מחשבותיה,רגשותיה,מצבה הפיזי הכללי והמקום בו היא נמצאת בחייה. לא סתם האוכלוסייה הסובלת ביותר מדלקות היא נשים לאחר לידה ... אישה שרק ילדה ,חווה קשת רחבה של תחושות,עומס רב ביומיום ולעתים גם ,"סוחבת" עמה את מכאוביי ההריון והלידה.

 

אז מה מסמנת לך הדלקת? 

 

הדלקת נמצאת על מפרק גמישות (להבדיל למשל מהמרפק שהוא מפרק כוח) בראיה ההוליסטית מפרק גמישות הוא מפרק שמסמל לנו את המקום שעלינו להתגמש בו בחיינו, וברגע שנמצא בו תהליך דלקתי סימן שיש בו עומס (דלקת היא מצב של עודף חום-אש). את כולנו מוליכים רצונות,שאיפות או דפוסים מחשבתיים שלעתים עוצרים אותנו במקום. כאשר את סובלת מדלקת במפרק גמישות גופך מסמן לך לעצור ולבדוק איפה בחייך את זקוקה לפעיל מעט יותר גמישות,אולי לשחרר מעט מהפרפקציוניסטיות, מהרצון להספיק הכל ומהר ולהתחבר לחיות בקצב המותאם לך בלבד... בנוסף,גם לצד של הדלקת בגופך יש משמעות רבה-- כאשר הדלקת מופיע בצד ימין ההתייחסות היא לעומס של היום יום,כאן ועכשיו. אתן לך דוגמא,בתחילת דרכי כמטפלת גוף-נפש התמקדתי בעיקר בטיפולי גוף,הייתי עובדת המון עם הידיים ולעתים גם בהריון מתקדם. סבלתי רבות מדלקות בידיים, ואוטומטית המחשבה שעלתה בראשי הייתה שזה "הגיוני" שיש לי דלקת כי אני משתמשת הרבה בתנועה סיבוביות ובידיים בכלל.... אך זה לא מדויק,ולימים השכלתי להבין שזו הייתה דרכו של גופי לאותת לי שאני עובדת יותר מידי,שאני בעומס ועליי לצמצם את כמות העבודה משמעותית (מהלך קשה בפני עצמו לאישה שבעוד כמה חודשים תהפוך לאם לתינוק שזקוק למיטה,עגלה,חיתולים...הבנתן את הרעיון..).

 

בנוסף, צד ימין מסמל את הנתינה שלנו וברגע שהנתינה לא מאוזנת ואנחנו נותנים מעבר ליכולתנו נוצר עומס רב. ברגע שהתחלתי לעבוד לפי יכולתי גיליתי את היכולות הנוספות שלי כמטפלת גוףנפש,בניהן הדמיון המודרך והתקשור וכך נפתח לי ערוץ פרנסה נוסף,רק כי אפשרתי... צד שמאל,הוא הצד הרגשי,הנשי,המקבל.. רובנו היינו רוצות לחיות בנחת בצד הנותן,הוא קל יותר,המקום של הקבלה,יש בו מעין הסכמה פנימית שאני זקוקה ולרובנו המקום הזה לא פשוט. דלקת בצד שמאל בראש ובראשונה תקבל התייחסות למשכן הרגשות. 

 

רוב הנשים לאחר לידה חוות קושי כזה או אחר על קשת הרגשות ולעתים יותר ממה שהן יכולות להכיל או להתמודד אתו לבד. בנוסף,ללדת היא פעולה שבסופה יוצא תינוק אך יש לה הרבה מן הפן הרגשי. הרחם שלנו אוצר בתוכו חוויות שעברנו במהלך חיינו,לעתים חוויות קשות מאוד שבחרנו "להכניס" פנימה ולא להתמודד אתם על פני השטח. שאת יולדת,את גם יולדת אותם,והם לעתים מציפים וגורמים לקושי נוסף מעבר לזה של אישה שנמצאת לאחר לידה.

הטיפול-- בראש ובראשונה אבחון. מהו שורש הבעיה ,האם מדובר בעומס על רקע רגשי,או האם מדובר בעומס בחיי היום יום. 

 

לאחר שאבחנו מה יושב על כף היד אנחנו ניגשות לטפל בכמה מישורים-- 

רפלקסולוגיה-, ריפוי האזור בלחיצה על נקודות בכף הרגל ועיסוי מזרים דם.

פרחי באך-, שיטת טיפול רגשית/טבעית. תמציות פרחי באך מטפלות בחוסר איזון רגשי ומביאות לתובנות עמוקות אצל המטופלת.

דמיון מודרך-שיטה לריפוי עצמי ואבחון שורש הבעיה. המטופלת נכנסת לתוך מקום פנימי עמוק אשר מאפשר לה להביט פנימה ,לאבחן מה המקום הכואב,הלא מאוזן ולרפא אותו לבדה בעזרת הנחיה טיפולית שאני מעניקה לה תוך כדי.

תוספים - שמן אתרי כורכום לבליעה עושה פלאים לדלקות ודלקת בשורש כף היד.

צמיד ענברים - אבל הענבר ידועה כאבן המטפלת בדלקות,כאבי 

אני מזמינה אותך אישה יקרה לצאת ממעגל הכאב אחת ולתמיד לטפל מבפנים בשורש הבעיה ולא בסימפטום וליצור לעצמך חיים של שלווה ונתינה מאוזנת!

x

#{title}

#{text}

#{price}