פרחי באך | טיפול רגשי ופיזי

אחד הכלים הראשונים שזכיתי להכיר בתחילת עידן חיי כמטפלת, היה פרחי באך.
כיום פרחי באך מלווים אותי כאישה, כאמא , כמטפלת בכל תחומי חיי והם ללא ספק הכלי טיפולי העוצמתי והיעיל ביותר שהכרתי.

פרחי באך, שיטת טיפול אנרגטית ,
פותחה על ידי הרופא וההומיאופת האנגלי ד"ר באך בשנות ה-30 של המאה הקודמת.
השיטה מתבססת על 38 תמציות אם כאשר כל תמצית מבוססת על צמח אחר.
התמציות אינן מכילות את חומר הצמח אלא הזיכרון ואנרגית הריפוי שלו בלבד.

שיטת פרחי באך מטפלת במקור הבעיה,
בין אם בעיה פיזית ממנה סובל/ת המטופל/ת או חוסר איזון רגשי נפשי שבא לידי ביטוי בהיבט הפיזי.
באך טוען ," כאשר יש חשיבה שלילית  אין החלמה".
החלמה מלאה זקוקה לשינוי בהשקפה, עמדה ובגישה.

 
image alt
image alt
תהליך הטיפול והאבחון |בפרחי באך
תהליך טיפול בפרחי באך ולמען ההגינות אומר שזו הסיבה העיקרית שאני מאוד אוהבת את שיטת הטיפול, הוא נקודתי, קצר וקל לביצוע.
תהליך האבחון מתבצע ע"י מילוי שאלון אבחנה קצר יחסית שתפקידו לתת לי כמטפלת הצצה לחיו של הילד.
מהניסיון הרב שצברתי זה יותר מעשור בטיפול במגוון האוכלוסיה,
אני יכולה כבר להכין אותך שעצם הישיבה עם עצמך לרגע אחד, וכן בכך שאת מעלה על הכתב במה אנחנו רוצות לטפל, הוא כבר חצי החלמה.
לעיתים הדברים העולים מהכתוב , מקבלים צורה ברורה ומוחשית יותר , מובנת יותר ובכך ניתן בקלות למקד את הטיפול בפרחי באך ולדייק לי כמטפלת את הצורך האמיתי ולא הסימפטום.
בסופו של מילוי השאלון, אני ניגשת להכין לילד/ה תמצית טיפולית בפרחי באך.
התמצית לרוב תכלול 6-7 תמציות אם יחד בבקבוק אחד לטובת טיפול בחוסר איזון בו נרצה לטפל.
פרחי באך אגב, אם שאלת את עצמך, מטפל בכל תופעה,רגש, התנהגות, מחשבה שאינה מאוזנת ובה אנו רוצים לטפל.
תהליך הטיפול בתמצית בפרחי באך
הוא לערך 3-4 שבועות, כאשר יש לסיים את התמצית עד סופה.
מתן התמצית הוא 4 טיפות, 4 פעמיים ביום כאשר המרווחים בין מתן התמצית לא צריכים להיות ארוכים במיוחד. מאחר ואני אנוכי אמא ל 3 ילדים, אני מבינה מאוד את המורכבות של החיים וכן ניתן לתת את המנה הרצויה גם במרווח של חצי שעה בחלוקה לבוקר (מנה אחת שמתעורר + מנה נוספת לפני היציאה לגן) וכן סבב אחה"צ נוסף של עוד 2 מנות.
חשוב מאוד בתהליך הטיפול לאפשר לילד להיות עצמאי וכן לקחת אפילו יותר מהכמות המינימלית של 4 טיפות, 4 פעמים ביום. כבר פגשתי בשנותי כמטפלת ילדים שסיימו בקבוק ב 4 ימים וזה בסדר.
אין תופעות לוואי וילדים יכולים לנהל את מערך הטיפול בצורה "נקייה" ואינטואטיבית מאוד ולפי כך יש לאפשר להם את זה.

 
לקביעת טיפול בפרחי באך, מוזמנת להשאיר פרטים

פרחי באך |תינוקות וילדים

כאשר תינוק מגיח לעולם בפעם הראשונה, ניתן לחשוב ולהבין שהמסע, ההתמודדות שלו מול העולם בחוץ מתחיל.
כפלא הבריאה, הוא עושה את דרכו בתעלת הלידה לכיוון החיים החדשים, נחוש לצאת אל הלידה מחדש. בנקודה זו, מתחיל המסע שלו והנקודה הזו יכולה לייצר לא מעט קשיים רגשיים, מחשבתיים או פיזיים בעתיד.
מקום ההיפרדות הראשוני של התינוק מאימו ותהליך הלידה בה בחר יש לו השפעה רבה למהלך חייו. לא פעם, אני פוגשת מטופלים , ילדים במגוון גילאים שיש להם קושי בלהיפרד לשנת לילה,
בכניסה לגן, ללכת לסבא וסבתא לכמה שעות, לאפשר לאם היפרדות לעיסוקיה ועוד מיני סיטואציות שמביאות את הילדים האלו לחרדה וקושי רגשי גדול.

פרחי באך ותמצית האם יכולה לגעת במדוייק במקום ההיקשרות והפרידה הראשוני שמקורו כאמור בלידה. לידות בזק, או לחילופין לידה ארוכה וטראומתית לאם ולתינוק יכולים להשאיר חותם לשנים רבות ולקושי בהיפרדות פשוטה בחיי היום היום. 
טיפול בפרחי באך, בעבודה על הטראומה של הלידה, הרובד העדין של הפרידה וכן ביטחון והפרדה של הילד מהחוויה יוצרים איזון מחדש וכן נותנים מענה רגשי יעיל מאוד.


 
התנהלות לצד התמצית |תמיכה ומשבר החלמה
נתחיל מהסוף, משבר החלמה הוא אולי מושג נורא גדול ומלחיץ, אבל הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הריפוי והאיזון ואני מאמינה גדולה בלומר את כל הפרטים, על השולחן.
מה הוא משבר החלמה ואיך הוא קשור לפרחי באך?
משבר החלמה הוא / היא סיטואציה שהילד מטופל בתמצית ולפתע נראה כאילו ויש סערה והקצנה מה של הבעיה שפנינו בגינה לטיפול.
נניח, אם מדובר בילד שיש לו מזג מאוד חם, המון זעם והתפרצויות ,סביב זה משבר החלמה יכול (לא חובה כמובן) להופיע בדמות של ניקוי ה"אש" שנמצא באותו ילד.
זה יכול להיות בפריחה עורית, בכי מוגבר, תמלול הרגשות שעד כה לא זכו להאמר (שזה חשוב מאוד לומר להורים שלעתים עלולים לתהות, מאיפה הוא פתאום זוכר שבגיל 3 הוא נפל על הפה וירד לו דם?!.. ויש לתת לדברים שעולים מקום וכן הקשבה מלאה .
משבר החלמה נוסף יכול להגיע בכיוון ההפוך, כך לדוגמא אותו ילד סוער הדוגמא הראשונה יכול לפתע להיות מאוד עייף, לרצות לבלות יותר בבית במקום בגינה (שהייתה כה אופיינית לו לשעות רבות)
ועוד.. כל אלו חשוב לומר, סיטואציות תחת השם משבר החלמה והן חשובות מוד לתהליך האיזון וכן יש להתייחס לכל אלו כניקוי. מאחר ופרחי באך ניתנים בליווי הדרכה מלאה במידת הצורך וכל שאלה ניתן לעדכן אותי המטפלת.
התנהלות עם תמצית, ראשית חשוב לי לציין שהתמצית מיועדת עבור תינוקות, ילדים ומבוגרים כאחד. לגביי ילדים גדולים יותר, אני תמיד אוהבת לבנות עם ההורה מלל קצר המסביר את מהות התמצית, כמה מילים אישיות ושקיק בד נחמד לשמור בו את הבקבוק. אני נשאלת הרבה, "איך להסביר לילד" או, "איך לשכנע אותו לקחת " את התמצית. אז קודם כל ולפני הכל, אני בעד כנות. כנות עדינה, מכילה שמתארת סיטואציה שאולי קשה לך ב... , אתה צריך חיזוק עם... ואז לתת כמה מילים על מה התמצית עבורו/ה.
אני תמיד בעד לא להיכנס יותר מידי להבטחות גרנדיוזיות מול המטופל שיכולות לייצר פער גדול מאוד בין המצוי לרצוי וכן תמיד לבחור במילים פשוטות מה היא התמצית עבורו.
דגש חשוב מאוד, שמירת התמצית במקום רחוק מקרינה, כמו ניידים , מיקרוגל וכו.


 
x

#{title}

#{text}

#{price}