המונקאפ הינו כוסית רב פעמית לאיסוף דם הווסת העשויה מסיליקון רפואי היפו אלרגני. הוא נועד לשימוש פנים נרתיקי, כמו הטמפון, אך בניגוד לטמפון הסופג את נוזלי הווסת- המונקאפ אוגר אותם. פעולת אגירת הנוזלים של המונקאפ, מונעת יובש וגירויים בנרתיק ומאפשרת לו לאגור עד פי שלוש מטמפון במידת "סופר". בהיותו מוצר רב פעמי, המתאים לשימוש רב, משך שנים רבות, המונקאפ הינו הבחירה הטובה ביותר עבורך, עבור כיסך ועבור הסביבה.

 

קל ונוח להחדיר את המונקאפ ע"י קיפול הכוסית ולהוציאו לצורך ריקון הנוזלים לאסלה. לאחר ריקון המונקאפ יש לנקותו ע"י שטיפה במים או ניגוב בנייר, טרם החדרתו המחודשת. פעולה זו יש לבצע כל מספר שעות על פי הצורך- עד כ- 8 שעות בין הוצאה להוצאה. כאשר המונקאפ נמצא בתוך הגוף, מתבצעת אטימה קלה בין המונקאפ לדפנות הנרתיק. אטימה זו מאפשרת לנוזלי הווסת לזרום בחופשיות אל תוך המונקאפ, מבלי שתתרחש דליפה או נזילה החוצה. האטימה משתחררת בקלות, בעת הוצאת המונקאפ.

המונקאפ נוח, יעיל ובטוח לשימוש גם בעת שנת הלילה, טיול שחייה וביצוע כל פעילות ספורטיבית אחרת.

 

 

כל מונקאפ מגיע עם חוברת הדרכה נוחה וברורה ובה הסברים בעברית כיצד להשתמש ואיך לשמור על המונקאפ. כמו כל דבר חדש, שימוש נכון ונוח במונקאפ דורש מעט אימון וניסיון ולכן מופעל מרכז ייעוץ באתר לכל שאלה שתתעורר אצלך. אל תהססי לפנות אלינו בכל שאלה שתעזור לך ליהנות מיתרונותיו של המונקאפ. ייתכן שלחלק מהשאלות תמצאי תשובה באתר בעיות ושאלות.

 

 

איך להכניס את המונקאפ?

1. נקי את המונקאפ לפני השימוש על פי הוראות הטיפול.

2. שטפי את ידייך בסבון ושטפי היטב במים זורמים

3. מצאי תנוחה נוחה בעמידה, בישיבה או בכריעה

המונקאפ מוכנס לגוף כאשר הוא מקופל. בחרי את שיטת הקיפול הנוחה עבורך:

שיטה מספר 1:

שיטה מספר 2:

 

כאשר המונקאפ מקופל החזיקי היטב עם האצבע והאגודל בחלקו התחתון בעודו מקופל. בידך שנייה הפרידי את שפתי הפות (קפלי העור הסוגרים על הנרתיק), מצאי את פתח הכניסה והחדירי את המונקאפ מעלה ואחורה לכיוון הגב. המונקאפ ממוקם נמוך יותר מטמפון.

 

איך להוציא את המונקאפ?

אנו ממליצים לרוקן את המונקאפ כל 4-8 שעות בהתאם לעוצמת הדימום. בדיוק כמו עם טמפון, חשוב להקפיד על ידיים נקיות בעת הכנסת והוצאת המונקאפ.

 

1. שבי על האסלה או כרעי. במצב של כריעה הנרתיק מתקצר וכך קל יותר להוציא את המונקאפ.

2. משכי בעדינות את הגבעול עד שתגיעי לבסיס המונקאפ. אם אינך מצליחה להגיע לבסיס המונקאפ היעזרי בשרירי הנרתיק על מנת לדחוף אותו מעט למטה.

3. כדי להוציא את המונקאפ יש לשחרר את האטימה. ניתן לעשות זאת בשתי דרכים:

א. שיטה ראשונה: תפסי את בסיס הגביע בשתי אצבעות ומשכי מעט מטה עד שתרגישי את השתחררות האטימה. כעת תוכלי לייצב את ידך ולהוציא את המונקאפ בקלות ובזהירות.

ב. שיטה שנייה: היעזרי באצבע אחת ולחצי את הגביע אל דפנות הנרתיק. כאשר תרגישי את השתחררות האטימה תוכלי  לאחוז בו בעדינות ולהוציא אותו בקלות ובזהירות.

את עשויה לשמוע את השתחררות האטימה

כאשר בסיס הגביע כמעט בחוץ, הטי מעט את המונקאפ בכדי לשחרר מחצית מחלקו העליון ולאחר מכן הטי מעט לצד השני בכדי לשחרר את החלק השני. כך תוכלי להבטיח כי המונקאפ והנוזל שהוא מכיל יישאר במצב מאונך.

רוקני את המונקאפ לאסלה, שטפי אותו במים והכניסי אותו בשנית.

 

x

#{title}

#{text}

#{price}